lota

Emílie, Emilie, Emília, Ema nebo jiné?

Dnes má svátek Emílie (http://svatky­.centrum.cz/2015/lis­topad/24/), zatímco Ema je v dubnu. Přijde mi to jako zastaralé jméno, ale s „Emou“ se dnes setkávám celkem často. Líbí se vám víc Emílie nebo Ema, příp. jiná variace? Vidíte v Emílii a Emě stejné jméno nebo se řídíte kalendářem?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná variace. Která?

Nedá se jednoznačně odpovědět. Rozhodnutí je na vás, co se líbí nám, nevyhovuje třeba vám. Jména jsou podobná, jak se dovíte i z odkazu.

Znala jem Emu i Emílii – možná vztahuji k k jejich nositelkám.

Podívejte se na původ jmen:

Ema
" Ženské křestní jméno Ema se vyskytuje také ve variantě Emma. Užívá se také jako zkrácenina jména Emanuela. Domáckými variantami jména jsou Emička, Emča, Emka, Emina, Eminka aj.

Ženské křestní jméno Ema (užívané také jako Emma) má germánský původ. Vzniklo z německých jmen Erma a Irma, resp. Ermentrud, Erenhild, Irmagard. Překládá se jako „pečovatelka“, „pečující“, ale také „starostlivá“, „milovaná“ nebo „veselá“."
http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/ema-98/

Emílie
Emílie je ženským křestním jménem s mužským protějškem ve jménu Emil. Variantou jména je i Emilia. Někdy bývá jméno dáváno do souvislosti se jménem Amélie, to má však jiný význam. Domácky se jméno užívá jako Emilka, Emča, Emina, Emuška, Ema apod

Ženské křestní jméno Emílie (nebo také Emilia) vzniklo z latiny. Stejně jako mužský protějšek jména Emil se vyvinulo z latinského slova „aemilianus“ s významem „pracovitý“, „horlivý“ nebo také „soutěživý“. Jméno se užívalo už ve starém Římě, Aemilus byl váženým římským rodem."
http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/emilie-328/

Další odpovědi
Lamalam

Emílie

Moje babička je Emilka.

Emefej

Emílie

Vnučka je Emílie, moje maminka taky byla. Problém s tím nemám, holce říkáme Mílo, když jí chci naštvat, tak jí řeknu Emile.

chachar1922

Emílie

Mám radši češtější jména. Ema mi připomene Emmu Watson. Takže Emílie. A jmenovala se tak i má prababička.

talka

jiná variace. Která?

Emička

anonym

Ema

Více se mi líbí Ema,je to má starší vnučka.
Babičku jsem měl Emílii,ale už nežije,byla to skvělá žena.

ReHu

Ema

cizrna

Ema