zjentek

Emigrant, imigrant, migrant… ..rozdíly?

Nejlepší odpověď
annas

Jedna z otázek
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-je-to-imigrant

Stačilo nakoíuknout do archivu, kde jsou i další podobné otázky dověděl jste se rovnou, že

migrant = kdo migruje, stěhuje se, popř. prchá z určitých důvodů z jiné země.

Přidáním latinské předpony in = do, v, která se asimiluje s následující souhláskou, vznikl výraz imigrant – přistěhovalec do země.

S předponou ex = ven – opět zkrácené = emigrant – vystěhovalec ze země.

Další odpovědi
Emefej

Emigrant – odchází
Imigrant – přichází
Migrant – je na cestě

štamgast

Pojďme na to logicky (dle vzoru emise, imise):
emigrant: takhle bývá ten člověk označován státem, odkud odejde
imigrant: takhle bývá označen státem, kam uteče
migrant: univerzální označení