SinceX

Elektrotechnika

Dobrý den mám dotaz, ve škole máme eletroniku a moc jí nechápu. Chtěl bych se zeptat na tyto otázky, popřípadě, kde bych mohl na ně najít odpověď, website jako je wikipedia, tam nic nenajdu.
otázky zní:

  • Elektrický rozvod je…
  • Schéma a popis uzemněné rozvodné soustavy do hvězdy:
  • Schéma a popis izolované rozvodné soustavy do trojuhelníku:
  • Živé části jsou…
  • Neživé části jsou…
  • Popsat a vysvětlit ochranu před dotykem živých částí:
  • Popsat a vysvětlit ochranu před dotykem neživ. částí:
  • Nakresli a popiš ochranu oddělením obvodů:
  • Schéma a popis tužkové zkoušečky…

Velice děkuji za odpovědi, mnoho jsem chyběl (Upozorňuji, nebyl jsem za školou !) a nedokázal jsem si to dopsat. Vřelé díky všem..:)
Doplňuji:
Pane Stanislave, já věděl, že to budete vy, který mi poradí, děkuji Vám mockrát :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

živé části jsou: veškeré součásti zařízení na kterých lze naměřit napětí.
neživé části jsou: opak (např. obal motoru).
ochrana živých: např. umístěním živé části do obalu (například motor).
ochrana neživých: už samotné odizolování, dále ukostření, uzemnění.
oddělení obvodů: transformátor-nízké napětí x vysoké napětí, stykač-kdy ovládání je pomocí nízkého napětí, přitom jsou ovládány velké proudy.
Jen tak narychlo z mé hlavy. Alespoň něco.
Doplňuji:
Nic se neděje, rád poradím, ale já jsem Miroslav :))))