Janula

Elektronický podpis

Jak si můžu zařídit elektronický podpis ?

Odpovědi
kazisvět

Předpokládám, že myslíte elektronický podpis s kvalifikovaným certifikátem, tj. podpis, který je podle zákona o elektronickém podpisu a budete jej moci využívat i při styku s úřady.

Je několik možností. Já sám jsem použil služeb První certifikační autority – ica.cz. Ta má však relativně málo kontaktních míst, zpravidla jedno v kraji, společně s Czechinvestem.

Možná bude pro vás praktičtější získání certifikátu pro elektronický podpis na České poště. Postup je uveden ve zdroji

Pokud chcete místo, kde se vydává certifikát, navštívit jen jednou, doporučuji ještě před návštěvou vygenerovat na vašem PC žádost o certifikát.

Zdroj: qca.postsignum­.cz/wizards/proc­.php?customer=FO&id=ke­ygen