helcaify1

Elektronický obojek

Bohužel pro dobro jsem nucena koupit naší feně elektronický obojek. Nemohu ale najít tento obojek na velikost krku německé dogy. Poradíte mi prosím kde bych ho mohla sehnat? Také by mě zajmalo, zda máte někdo s tímto obojkem zkušenost. Je obojek účinný a pomohl vám?
Doplňuji:
led: celou dobu jsem ji chránila a snažila i veterináři vysvětlit, že obojek není třeba. Ale ona sousedům málem zabila psa a zabije každého, kterého potkáme na ulici. Jiná možnost už bohužel není. Nechceme o ni přijít

Nejlepší odpověď
led

Nádstavec je možné použiť po drobnej úprave prichytena, na každej veľkosti a šírke obojku.
Obojok je účinný, je chválený a hanený súčasne. Treba si uvedomiť, že použitím spôsobujete svojmu psovi bolesť, takže všetkého s mierou. dosah ovládača závisí na vzdialenosti, prekážkach a vlhkosti ovzdušia. Na bežnom sídliskovom dvore stačí, aj tak psa nepúšťajte od seba na vzdialenosť väčšiu ako dosiahne váš hlas.
Pre zaujímavosť, vyskúšajte si na sebe, aby ste vedeli, čo to znamená pre psa…doga nie je chránená sršťou, preto tie dlhé kolíky dajte preč, použite len priame kontakty
Doplňuji:
Bolesťou spôsobujete strach. Dôležité je, aby pes bral vodítko a poslúchanie ako prirodzenú samozrejmosť. Veľakrát sa stane (odpozorované) že ruka a hlas dávajú protirečiace príkazy (napríklad zakazujete a hladkáte po srsti), pes potom nerozumie tomuto spojeniu, veď ústny zákaz má spojený s príjemným pocitim.
Neviem ako stará je vaša doga, ale učenie a opakovanie by nemalo nikdy poľaviť.
Poraďte sa s kynologickým klubom, alebo úplne „drzo“ oslovte policajného psovoda a požiadajte o radu.

Další odpovědi
anonym

Viz starší erudované odpovědi k téže otázce:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-nekdo-z-vas-zkusenosti-s-obojkem-proti-stekani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzou-psovi-ubizit-el-soky

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pes-vyje

rasam

Bohužel zase si někdo koupil psa a nedostal k němu dálkový ovladač , žádný obojek ale odborníka který má zkušeností z daným plemenem a cvičit a cvičit bude to pro vás i psa lepší

badisko

aha neco se pokazile ve vychove co?..no je to extrem ale pokud je to treba neda si svitit …vetsinu uz rekl uzivatel> led< ..tak snad jen dodam mrknete tady …http://www.ca­nicom.cz/vycvik-s-elektronickymi-obojky-canicom/zaciname-cvicit-s-elektronickym-obojkem-ladislav-mach/ jinak jste nenapsala proc mu ho porizujete snad by se naslo i jine reseni …zde je odkaz na obojek http://www.shop­ping.cz/dum-zahrada/chovatelske-potreby/vycvikove-obojky/do-600m/elektronicky-vycvikovy-obojek-dog-trace-d-control-600-108753P.html v delce 70 cm urcite ho dokazete hrave nadstavit …

zjentek

trochu mimo obojek.. zločin a trest.. není čas na lítost a ospravedlňování.. a to by mělo platit především,když chceme rozhodovat.. a nejen u fenky, kterou si chováme

Nicozjb

tak doporučuji určitě cvičák kde vás naučí jak a co dělat je to dobrá pomůcka ve správných rukou nelze soudit co se stalo špatně nám dalo
dost práce stafa jako
štěně chránit před útokem cizích malých nevychovaných psů jednou jsme selhali v případ psa zrzka ulice co dala který má bohužel potomků plnou vesnici a majitele blba a naše fena která je jinak nekonfliktní decimuje celou tuto populaci . a určitě je to lepší než psa mlátit nebo nechat utratit!