Avatar uživatele
blesk26

Elektronická faktura – když vystavuji fakturu, ukládá mi zákon odeslat ji plátci poštou nebo stačí pouze elektronicky?

Jde o to, že jsem ji zaslal elektronicky, ale plátce se ohrazuje, že ji nezaplatí, dokud nedostane poštou tištěnou verzi s podpisem a razítkem. Ovšem pokud vím, podpis vystavitele a jeho razítko vůbec povinnou náležitostí faktury nejsou. Má právo toto po mě požadovat, nebo jsem svou povinnost splnil tím, že jsem ji zaslal elektronicky (se všemi náležitostmi, jak má elektronická faktura vypadat)? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym před 4885 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pokud druhá strana nebude souhlasit s daňovým dokladem v elektronické podobě, musí být tento doklad vystaven v papírové podobě a druhé straně v této podobě i předán.


§ 26/4 zákona o DPH
Daňový doklad MŮŽE být vystaven SE SOUHLASEM OSOBY, PRO KTEROU SE USKUTEČŇUJE zdanitelné plnění(…) i v elektronické podobě(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dph/cast1h2d5­.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

bohužel oba máte pravdu,v tomto směru je ještě dost velká mezera v zákoně,pokud plátci stačí a souhlasí z elektronickou fakturou tak jí poštou zasílat nemusíte,ale v okamžiku kdy se plátce proti tomuto ohradí musíte jí zaslat i poštou,nebot se pak při dalším jednání může ohradit že vámi vystavenou fakturu z jakéhokoliv důvodu nemohl obdržet

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek