Avatar uživatele
Bronzový

Elektronická faktura - když vystavuji fakturu, ukládá mi zákon odeslat ji plátci poštou nebo stačí pouze elektronicky?

Jde o to, že jsem ji zaslal elektronicky, ale plátce se ohrazuje, že ji nezaplatí, dokud nedostane poštou tištěnou verzi s podpisem a razítkem. Ovšem pokud vím, podpis vystavitele a jeho razítko vůbec povinnou náležitostí faktury nejsou. Má právo toto po mě požadovat, nebo jsem svou povinnost splnil tím, že jsem ji zaslal elektronicky (se všemi náležitostmi, jak má elektronická faktura vypadat)? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud druhá strana nebude souhlasit s daňovým dokladem v elektronické podobě, musí být tento doklad vystaven v papírové podobě a druhé straně v této podobě i předán.

------------

§ 26/4 zákona o DPH
Daňový doklad MŮŽE být vystaven SE SOUHLASEM OSOBY, PRO KTEROU SE USKUTEČŇUJE zdanitelné plnění(...) i v elektronické podobě(...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dph/cast1h2d 5.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

bohužel oba máte pravdu,v tomto směru je ještě dost velká mezera v zákoně,pokud plátci stačí a souhlasí z elektronickou fakturou tak jí poštou zasílat nemusíte,ale v okamžiku kdy se plátce proti tomuto ohradí musíte jí zaslat i poštou,nebot se pak při dalším jednání může ohradit že vámi vystavenou fakturu z jakéhokoliv důvodu nemohl obdržet

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.