fira

Elektřina a její použití.

Je to pro mě paradox že lidé postižení povodněmi musí platit stejnou cenu za elektřinu jako ostatní kterých se povodeň ani nedotkla.Mluvčí ČEZ to obhajoval tím že by to nebylo právně čisté a někdo by to mohl napadnout.Tak abych to shrnul.Čez zase vydělá i na těch kteří nemají téměř nic a nic s tím nejde dělat.Já osobně si myslím že způsob jak pomoci lidem kteří musí vysoušet své domovy lze najít.Ale musí se chtít.Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Ještě jedna připomínka – ČEZ postiženým neodpustí ani energii za použití vysoušečů vlhkosti budov. Jeden přístroj má příkon 2000–2400W, a když postižení použijí 2 agregáty, tak to už se el.hodiny točí jak kolotoč…
Když kW stojí 4–5 Kč, tak za den přijde takové vysoušení na 500,–
Takže pro ČEZ jsou povodně docela slušně výdělečné! Kde jinde by si přece management STÁTNÍHO PODNIKU vydělal na své statisícové výplaty? To, že mohou mít de-facto státní zaměstnanci takové odměny je také neskutečné. Dřou z nás koruny a vymlouvají se na světové ceny energií. Já bych jim dal průměrný plat ČR, ať si z něj zkusí platit tu svojí energii.

Další odpovědi
Jahoda

Co si o tom myslím? Že ČEZ po nás chce nemalé peníze. Jsou to okradači a já mám takové „štěstí“, že zrovna od nich odbírám elektřinu. Kdyby aspoň zvedli ty svý prdele ze židlí a jeli jim pomoct. Já jsem tam sice nejela, ale poslala jsem finanční částku. Dnes v novinách nabízeli občané druhým, povodněmi postiženými, spotřebiče, nábytek, hračky, knihy, oblečení atd. Co udělala ČEZ? Chce jen peníze. Jako nemám slov, protože toto je totální bezohlednost, ubohost,… Přeji ČEZákům, aby se toto stalo jim. Haj*li jedni!!!

panenka

Naprosto s vámi souhlasím takovým lidém kterých se ty povodně týkají by měli dostat slevy .Když to bylo u nás na Moravě tak se psalo na kábelovce že koho se povodně týkají že si mají zajít na úřad podat žádost a že jim budou nabídnuty vysoušeče a částka 3000 kč .Já když jsem to slyšela musela jsem nadávat a mé kamarádce jsem na to řekla že jsou to pěkní P.....CI.

ReHu

Myslím, že to je v lidech. A i když to právníci nedoporučovali, myslím, že by to nějak šlo, jen chtít.

elektrikář

Já jsem na účtě mněl položku že musím zaplatit 550.- za obnovitelné zdroje. Dávají dotace na solární články a já to mám platit
zřejmně na to naše vláda vymyslela nějaký zákon jak si z nás udělat dojnou krávu