jelineko

Elektrika v dilne z kontejneru

Stavim dilnu z prepravneho kontejneru. Rozvadim elektriku. Muzu uzemeni napojit na kontejner, nebo ho musim vest zvlast dratem?

Odpovědi
Blanicky

Samostatne je rozhodne lepsi.

wasp

Docela určitě samostatně uzemnit.A nechal by jsem si vše zkontrolovat od odborníka.Riziko úrazu el.proudem je dost velké.Vlhko a pod.

elektrikář

Kontejner je nutno uzemnit, Dáse vedle zatlouct uzemňovací tyč doporučuji nechat přemněřit revizním technikem pokud nestačí přidává se po několika metrech další Propojí se uzemňovacím drátem nebo páskou ta se připojí na kontejner šroubem aby se při mněření dal odpojit.Jinak rozvod musí odpovídat ČSN Kabel Cyky 3×2,5 pro zásuvky 5 × 2,5 na4OO Volt 3× 1,5 na světla Dílna musí mít pojistkovu skřínku doporučuji nízko napěťový chránič pro větší bezpečnost, Před připojením by mněla být provedena revizní zkouška