LucinkaLLL

Elektrický izolant

Co je v elektrických izolantech? A co je v okolí uzavřeného obvodu?

Odpovědi
Lamalam

V izolantech může být cokoliv co nevede elektrický proud. V okolí uzavřeného obvodu také může být leccos, asi myslíš elektrické pole, že.

anonym

Elektrický izolant je látka, která nevede elektrický proud. Elektrický izolant neobsahuje volné částice s elektrickým nábojem, nebo je obsahuje v zanedbatelném množství. Zamezuje průtoku elektrického proudu mezi vodiči, které mají rozdílný elektrický potenciál.
Dobrými izolanty jsou porcelán, sklo, většina plastů, dřevo, papír, za normálních podmínek i vzduch nebo jiné plyny.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektrick%C3%BD_i­zolant