kablik

Elektrické kytary

v televizi vídáme vystoupení různých hud. skupin s kytarami aniž by měli mějakým způsobem nástroje připojený, jak to že jim to hraje?

Nejlepší odpověď
briketka10

můj přítel kytarista i basák měli vždy kabely
to by na těch koncertech museli hrát jen jako
a to si nedokážu dost dobře představit, když
hráli metal a třískali do strun i s efektama !!
možná v té TV hrajou na playback nebo nevím,
ale je možné, že nějakou tu baladu zahrajou
potichu a maj před kytarou mikrák :O)
Doplňuji:
taky měl Fendra koukej na Gilmoura,
jak si strká do kytary ten kolík ..
http://www.you­tube.com/watch?v=4N82TLB­03Vk

Další odpovědi
martinecek20

hraje zvuk?:protože tam je mikrofon
hraje kytara?:protože není na proud ?… né všechny pokud spárvně tuším na proud.

Drap

Co je na tom v dnešní době tak divného ? Mobilem se taky dovoláš a nepotřebuješ mít tam kam voláš natažený drát.

zdenekps

Kytara může mít taky v sobě připojenou vysílačku která přenáší signál do zesilovače.

Rylon

PROTOŽE HRAJOU NA PLAYBACK!!!! Ja taky hraju na kytaru vsechny musi mit kabely protoze jsou prez kabel napajený!!

Doplňuji:
Ne vlastne ne neake jsou na baterky ale myslim si ze to na koncertech nepouzivaj!!

Hlada

Jsou dvě možnosti:

  • vystoupení v televizi je téměř výhradně na playback
  • v živém vystoupení se používá bezdrátové připojení v UHF pásmu.

Doplňuji:
Omlouvám se, omylem jsem dal odkaz na něco jiného.
http://www.mu­zikant.cz/kyta­ry-6/vysilacky-na-kytaru-515/samson-swpsgf-15734.php

Zdroj: http://techne­t.microsoft.com/en-us/subscripti­ons/downloads/de­fault.aspx

Phil

Většina elektrických kytra je skutečně napájeno kabelem, ale jsou i vyjímky – napájení baterií – používá se to i na koncertech (viz. Visací Zámek), zvuk je přenášen vysílačkou do komba. V dnešní době nic neobvyklého.