ShyDoe

Elektrická kytara pro začátečníky, jakou pořídit?

Ahoj, chtěla bych se naučit na elektriku, ale vůbec se v kytarách nevyznám. Vůbec nevim, co by ta kytara měla mít za funkce, tvar, atd.. ale co by stačilo začátečníkovi ? Cenově bych se chtěla vejít do 3000 Kč, seženu něco takovýho ? :D A co k tomu ještě potřebuji ? nějakej reprák ? Jde taky koupit levně ?
Díky moc :)

Jo a ještě dotaz, učili ste se nejdřív na akustiku, než ste začali s elektrikou ? :) Já totiž nemám žádný nápady, co na akustiku hrát, krom akordů a vybrnkávání melodie, tak proto si chci koupit elektriku, tam můžu hrát cokoli :D

Odpovědi
anonym

3000kč, to znamená nějakej začátečnickej set + combo. tam pak zjistíš, jestli tě to bude bavit a nebude tě to stát tolik peněz. také jsem tak začal (je to pár let a dost pozdě na to kolik mi je) a za pár dní zjisti, že je to opravdu hodně začátečnický nádobíčko i za 5 tisíc. docela mě to bavilo a koupil kytaru B.C. Rich a lampové kombo Marshall + krabičku Boss MT2. je to cenově jinde a vím co chci hrát (rock,metal), stejně tak to musíš vědět ty. ty kytarové sety se dají koupit na netu na inzerát od někoho, koho to hned přestalo bavit a nebo šel dál

lexx

nejznámější značky kytar elektrik používané skutečnými mistry nástroje jsou Fender stratocaster a Gibson…ale to pro pokročilé hráče, začít s akustikou je lepší a levnější, nepotřebuje snímače a zesík, bednu (combo)

Emefej

Záleží na tom, jaký zvuk od kytary pažaduješ a jakým stylem chceš hrát. Existují dva základní typy elektrických kytar, která se zvukem a použitím zásadně liší. Je to Fender (a jeho klony) a Gibson (a jeho klony). Všechny Fendery (Statocaster, Telecaster apod.) se vyznačují jasným, ostrým, zřetelným kovovým zvukem. Hodí se pro sóla i doprovod. Gibsony (LesPaul nebo SG.) znějí naopak medově a hutně, jsou vhodné pro sóla, pro doprovod to není nejlepší volba. K domácímu hraní potřebuješ ještě kytarové kombo, klidně stačí to nejslabší (cca 15 W). K Fenderu můžeš použít tranzistorové, s Gibsonkou podstatně lépe zní elektronkové. Nech si v odborném obchodě předvést oba typy a rozhodni se , co ti zní lépe. Rozdíl ve zvuku je zásadní, každému se líbí něco jiného.
Na el. kytaru sice nehrajiu, ale přes 40 let hraju na basovku, začínal jsem se učit přímo na ní, na kontrabas jsem předtím nikdy nehrál.

Klaproth

Záleží na tom, co chceš hrát. Kytary typu Fender jsou univerzálnější a mají užší hmatník, pokud máš úzké prsty, budou pro tebe vhodnější. Jejich neznačkové klony jsou oproti Gibsonu o něco levnější a hrají dobře i s levným tranzistorovým kombem. To má výhodu v mobilnosti a operativnosti, zapneš a hraješ. vypneš a můžeš stěhovat. Lampové kombo musíš před hraním nechat zahřát, po vypnutí ho musíš nechat opravdu dobře vychladnout. Pokud s ním budeš hýbat v době kdy jsou elektronky ještě teplé, můžou odejít. Výměna páru elektronek je snadná, ale pokud se dělá často, dost to leze do peněz.
Můžeš se začít učit hned s elektrikou, předchozí znalost hry na akustickou kytaru není nutně nezbytná.

Z levných kytar se podívej třeba na tuhle http://kytary­.cz/fender-squier-bullet-strat-rw-mr/HN095194/, za ty peníze je to skvělá volba. Levnější neseženeš.
Na domácí hraní ti bohatě stačí i malé kombo, klidně něco takového: http://kytary­.cz/laney-lx12/HN084976/

nikaLoL

Sety bych asi nekupovala… Nasetri si jeste par kacek a jdi do hudebnin, nebo zkus hledat po bazarech (treba i na internetu). K elektrice budes potrebovat jeste kombo, obal (pokud nekam vyrazis), kabely, struny, trsatka, popripadne popruh. Mozna by ti jako zacatecnikovi stacil nejaky stratocaster, ale to je vse na tobe :)

Jana5678

Mě nedávno naopak nedávno zaujala na první pohled klasická kytara, která mě otevřela dveře do světa hudby. Za mě je lepší investovat do něčeho levnějšího, než hned do profesionální kytary. Synovi jsem kupovala bicí a vystačili si s menší sadou za pár tisíc. To samé bych udělala i u el. kytary. Za mě určitě super koupit třeba set i s kombem. Ty jsou obvykle i lacinější.

Michálek1245

Osobně bych se určitě vyvaroval formě setu. Zkusil bych třeba levnější Squier. Jsou to mexické kopie Fenderu, dnes už se většina dělá v Číně. Ale stojí kolem pěti tisíc a do začátku ti stačí. Pak si o tom něco načti, ideálně přímo od lidí, co jsou sami muzikanti nebo mají kapely. Píše o tom třeba tenhle web: https://www.mu­zikantiakapely­.cz/ :) A na FB je k němu navíc velká skupina Muzikanti a kapely, kde spolu muzikanti diskutují. 😉