markiza1

ELEKTORNICKÉ MÝTNE

Dobrý den,chtěla bych vědět ,zda by se našel někdo kdo by uměl definovat v oblasti elektornického mýttnného následující pojmy: techonologie EFC,EETS,DSRC,GNSS

Odpovědi
honza19hk

GNSS je Globální družicový polohový systém (Global Navigation Satellite System) je služba umožňující za pomoci družic prostorové určování polohy s celosvětovým pokrytím. Uživatelé této služby používají malé elektronické rádiové přijímače-Součást krabičky za předním sklem auta), které na základě odeslaných signálů z družic umožňují vypočítat jejich polohu s přesností na desítky až jednotky metrů.

EETS je zkratka a znamená Evropská služba elektronického mýtného.
DSRC Vyhrazené spojení krátkého dosahu jednosměrného nebo obousměrného směru krátkovlnném až středněvlnném dosahu bezdrátových komunikačních kanálů navržených speciálně pro využití v automobilovém průmyslu