Vladajsoucna

Elegantní oblečení – co zahrnuje?

Zdravím, byl jsem pozván na jednu akci, kde bych si měl přivydělat, a mám si s sebou vzít „elegantní oblečení“ (bez reklam) a „společenskou obuv“. Mám určitou představu, přesto se pro jistotu ještě ptá, co všechno by této definici odpovídalo?

Nejlepší odpověď
Hamon

Oblek a kabát podle denní doby, pásek v barvě bot, společenské boty („polobotky“) košile, kravata, spona do kavaty, mažetové knoflíčky, rukavice, klobouk.
Vyčistit zuby, oholit, ostříhat vlasy i nehty, umýt se, deodorant, voda po holení.
Papírové kapesníky dvoje (pro dámu), žvýkačky, „lepší“ zapalovač (opět pro dámu)…
To je jakýs takýs základ.
Doplňuji:
Večer, po páté/šesté jsou hnědé boty nevhodné. Stejně jako světlý oblek.

Další odpovědi
pokazdejinak

elegantní oblečení nemusí být přímo oblek, záleží na přesném dress code – přípustné jsou i společenské kalhoty, košile, tenký svetr (myšleno ne takový ten huňatý – prostě svetr nebo vesta přes košili) a sako nebo blazer
pro méně společenské příležitosti jsou dokonce vhodné i neseprané černé rifle – ale to spíš na odpoledne
Doplňuji:
až teď jsem přečetla i diskuzi ;) delší vlasy hlavně umyté, sepnuté gumičkou v barvě vlasů

colette

tmavý oblek s kravatou a svetlou košeľou (s dlhým rukávom!) je vhodný aj na denne použitie, poltopánky by mali byť z jedného kusu kože s vnútorným viazaním, mali by ladiť s opaskom a tmavé ponožky musia byť dostatočne dlhé, pri sede nesmie byť vidieť odhalené lýtko

Vladajsoucna

OK, jde o pánskou módu. Když mám delší vlasy, asi bude lepší je mít v culíku, že. Spony apod. kraviny nemám, oblek ano. Je nutná kravata, nepostačí upnutá košile? A co motýlek?

Hamon

Ad vlasy – culíkem určitě nic nezkazíš, naopak je budeš mít líp pod kontrolou. Jinak ale, myslím, na úpravě vlasů nezáleží.
Ad motýlek – jestli máš k motýlku vhodnou košili, pak proč ne? Každý není „motýlkový“ typ, ale pokud to dokážu posoudit, kdomu sedne, ten v eleganci povýší. A ještě když je vázací…
Ad spona do kravaty – nemusí být nijak drahá, ale jde o to, že ti pomáhá udržet kravatu na uzdě.
Jestli chceš být elegantní, motýlka nebo kravatu považuj za samozřejmost. Existuje „nedbalá elegance“ – rozhalenka nebo rolák, ale hodí se jen nějam.
A na detaily (kapesníky atp.) nezapomeň, každá slečna se ráda cítí jako obletovaná dáma. A leckterá to dokáže ocenit :)