Elegantní oblečení - co zahrnuje?

Zdravím, byl jsem pozván na jednu akci, kde bych si měl přivydělat, a mám si s sebou vzít "elegantní oblečení" (bez reklam) a "společenskou obuv". Mám určitou představu, přesto se pro jistotu ještě ptá, co všechno by této definici odpovídalo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Oblek a kabát podle denní doby, pásek v barvě bot, společenské boty ("polobotky") košile, kravata, spona do kavaty, mažetové knoflíčky, rukavice, klobouk.
Vyčistit zuby, oholit, ostříhat vlasy i nehty, umýt se, deodorant, voda po holení.
Papírové kapesníky dvoje (pro dámu), žvýkačky, "lepší" zapalovač (opět pro dámu)...
To je jakýs takýs základ.
Doplňuji:
Večer, po páté/šesté jsou hnědé boty nevhodné. Stejně jako světlý oblek.

Další odpovědi:

Bronzový

elegantní oblečení nemusí být přímo oblek, záleží na přesném dress code - přípustné jsou i společenské kalhoty, košile, tenký svetr (myšleno ne takový ten huňatý - prostě svetr nebo vesta přes košili) a sako nebo blazer
pro méně společenské příležitosti jsou dokonce vhodné i neseprané černé rifle - ale to spíš na odpoledne
Doplňuji:
až teď jsem přečetla i diskuzi ;) delší vlasy hlavně umyté, sepnuté gumičkou v barvě vlasů

tmavý oblek s kravatou a svetlou košeľou (s dlhým rukávom!) je vhodný aj na denne použitie, poltopánky by mali byť z jedného kusu kože s vnútorným viazaním, mali by ladiť s opaskom a tmavé ponožky musia byť dostatočne dlhé, pri sede nesmie byť vidieť odhalené lýtko

Diskuze k otázce

Vladajsoucna

OK, jde o pánskou módu. Když mám delší vlasy, asi bude lepší je mít v culíku, že. Spony apod. kraviny nemám, oblek ano. Je nutná kravata, nepostačí upnutá košile? A co motýlek?

Bronzový

Hamon

Ad vlasy - culíkem určitě nic nezkazíš, naopak je budeš mít líp pod kontrolou. Jinak ale, myslím, na úpravě vlasů nezáleží.
Ad motýlek - jestli máš k motýlku vhodnou košili, pak proč ne? Každý není "motýlkový" typ, ale pokud to dokážu posoudit, kdomu sedne, ten v eleganci povýší. A ještě když je vázací...
Ad spona do kravaty - nemusí být nijak drahá, ale jde o to, že ti pomáhá udržet kravatu na uzdě.
Jestli chceš být elegantní, motýlka nebo kravatu považuj za samozřejmost. Existuje "nedbalá elegance" - rozhalenka nebo rolák, ale hodí se jen nějam.
A na detaily (kapesníky atp.) nezapomeň, každá slečna se ráda cítí jako obletovaná dáma. A leckterá to dokáže ocenit :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.