Adula.57

Electroworld a mobilní kontakty

Dobrý den,
Máte někdo zkušenosti, nebo nevíte jestli když si koupíte v electroworldu telefon, tak jestli vám přesunou kontakty, a pokud ano, tak za kolik?
Doplňuji:
právě že je to potřeba tou druhou cestou. Někde to automaticky přehodí zadarmo, ale někde to stojí třeba i 500 korun. Ale teď když si budu kupovat telefon, tak chci samozřejmě aby to bylo levnější hledám kde mi to přesunou levněji, ale nikde nemůžu najít ten electroworld..

Nejlepší odpověď
www

Taková služba není potřeba, stačí ve stávajícím telefonu zkopírovat kontakty na SIM a při použití nového mobilu se stejnou SIM je tam máš.
Praxe
Doplňuji:
Kopírování kontaktů na SIM umožňuje každý telefon a určitě to zvládneš i sama, stačí si projít Menu svého telefonu 🙂

Další odpovědi
anonym

Pokud máš kontakty jen na SIM, přesuneš je jednoduše tím, že SIMku přehodíš z telefonu do telefonu.
Pokud by ale bylo potřeba propojit telefony (případně k přenosu použít i počítač), jde o déletrvající ´operaci´ – a nelze takto (bez dalších informací) odpovědět (navíc je obvykle potřeba i druhá SIM).
Nejlíp, když se (před koupí nového!) domluvíš přímo na místě.
😉
Doplňuji:
Domnívám se, že EW takovou službu ´oficiálně´ neposkytuje, takže opravdu nejlépe uděláš, když se domluvíš s konkrétním prodavačem v konkrétní prodejně.
Případně si zavolej (nebo mailni) na zákaznickou linku – 810 396753 (info@cc.electroworld.cz).
___
www – záleží na stuktuře a množsví údajů uložených ´ke kontaktu´ v telefonu – pokud se do datové struktury SIM vejdou, jde to – jinak ne.
😉

magorvkleci

  • v electroworldu ne, u operátora ano
  • převod přes SIM má omezení: jenom jednoduché kontakty typu jméno – číslo, jenom 250 ks a omezený počet znaků
  • u androidích telefonů se to převede samo od sebe přes googlí účet, tam není nic potřeba

anonym

pokud přecházíte z jednoho android telefonu (kteréhokoliv výrobce) na jiný, pak je to jednoduché, stačí se na novém příhlásit svým google účtem a všechny kontakty se automaticky přenesou do nového telefonu.

www

mowla: pokud se ptá na tak jednoduchou záležitost předpokládám, že určitě nebude žádný její kontakt včetně bydliště, narození, obrázku, zvonění ap. 🙂

anonym

No – aby ses nedivil…
😉
´Děcka´ dokáží leccos…

www

Kontakty celé, včetně všeho dokáže jen průměrný uživatel také zálohovat v PC. Ti mladí jsou vepředu v podstatě v nepraktických věcech, v praktických pak o to více většinou ale pokulhávají ☹

anonym

Souhlasím…
😉
Bohužel – zčásti za tento stav může MS, jehož pro-klientskou filosofií zřejmě je – „co uživatel, to blbec“…
😉

www

Vím. Jenže nikoliv praktické věci, ale pro dospělé většinou jen nepodstatné ptákoviny. Viz otázka 😁