Ehm … kolik penez nosite bezne v penezence. ? 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
anonym

Operativní minimum, řádově stokoruny.
Všechno hradím platebními kartami.
P.S. Otázka má natolik osobní charakter, že už ostře koketuje s hranicí přijatelné zvědavosti.
Doplňuji:
Troufalost snad omlouvá jen profláklá osobnost tazatelky, od níž se dá očekávat snad opravdu všechno.

Další odpovědi
barnajka

Běžně pár stovek, většinou ne víc jak 500 Kč. Když počítám s větším vydáním, samozřejmě si vezmu víc. Karty k placení nepoužívám, dodneška jsem nepochopila, v čem spočívá jejich výhoda. Jasně, je to asi pohodlnější pro obě strany: já jako platící se nemusím tahat s půlkilovou peněženkou, pokladní se zas nemusí obtěžovat s vracením.
Jenže dneska mi každý argumentuje, že placení kartou je taky stokrát rychlejší a bla bla bla. Rychlejší?! A v čem?! Když stojím v supermarketu ve frontě u pokladny a vidím, že dva lidi přede mnou se chystají platit kartou, radši přecházím do fronty vedlejší – než jedna ta transakce proběhne, trvá to i několik minut. Zatímco když já platím hotově, za minutu je spočítáno i vráceno. Pokrok jde dopředu, časy se mění – jednou zřejmě karty peníze nahradí úplně. Až se to stane, budu se muset přizpůsobit. Do té doby si ale dál hodlám nosit tu svou předpotopní hotovost. Mě to tak docela vyhovuje :)

Jinak jsem si ještě vytvořila jedno pravidlo: když někam cestuju vlakem/busem, snažím se mít někde bokem ulitou rezervu pro případ, že bych peněženku ztratila (nebo mi ji ukradli) a já se neměla jak dostat zpátky domů. Vždycky dbám na to, abych měla minimálně na tu jízdenku zpět + něco málo navíc. Děsí mě představa, že bych se najednou ocitla X km od domova, úplně bez koruny – a musela somrovat na ulici nebo prosit o pomoc policii :))

anonym

  • iv-,to je různé,podle toho kam jdu.Nakoupit?Na víkend a běžný nákup,taky jinak.Snažím se si zbytečně nenosit větší částku ani karty.Do práce ani korunu,mám to do ní 5'.Do hospůdky nosíme tak „litr“,kdyby náhodou!

Ponytail

Kolem pěti stovek, spíš méně. Používám platební kartu.

dudu

Oba s manželkou v řádu stokorun, doma hotovost nedržíme vůbec, maximálně využíváme platební karty a bezhotovostní platby přes elektronické bankovnictví.

arygnoc

nic až hodně.
záleží na datumu.

casey

Vetsinou 2–5tisic kc. Ono, nakup, nebo tankovani je hnedle vice nez tisicovka pryc a nerad se spoleham na kartu (uz se mi ve sparu stalo, ze jim vypadli terminaly a ja od pokladny musel vybehnout vybrat do bankomatu).
A na placeni kartou mam stejny nazor jako barnajka.
Za dobu nez probehne celej ceremonial mam desetkat zaplaceno a vraceno.
Jen, kdyz jdu na pivo, nechavam penezenku doma a beru jen petikilo do kapsy.

anonym

Ehm .. dr. Axl , budte rad , ze se neptam jeste na " vetsi " podrobnobnosti ( drobnosti ) :-O

anonym

iv, copak o to, ptát se můžeš, ale za reakce pak neručím!!

anonym

Jezisimaria. Snad jste nemyslel " to same " co ja. ! :-o