postcd

Proč je efektivnější hledat práci pomocí ÚP??

Chci se zeptat zda a proč je efektivnější hledat práci pomocí ÚP (být uchazečem v evidenci) než si hledat práci sám. Tedy přístup do nabídek prací ÚP je i na internetu? A nebo je to o dost efektivnější najít práci přes ÚP?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já osobně bych využila oba způsoby.

Další odpovědi
anonym

Nejlepší je být v evidenci ÚP (platí ti zdravotní, případně i podporu) a práci si hledat jednak v nabídkách ÚP – ale hlavně sám…
😉

huxa

No jo, zlatí komunisti, ti nám vytírali prdýlku, nemuseli sme se o nic starat, jen si naprat nácka 🙂

ÚP ti nejvíce pomáhá již zmíněnou finanční vzpruhou-platí za tebe různé poplatky, jestli se nemýlím, tobě také pár tisíc dá a ty tím pádem nemusíš shánět brigádu a mezitím hledat práci, ale rovnou hledat práci (pokud se to s tebou nepotáhne dlouho). Také bych informační zázemí ÚP využil při hledání práce mimo mnou známé okolí.

Drap

Hledej sám. Nepočítej s tím, že to najde něco UP

anonym

Nech se zaregistrovat, ÚP platí za Tebe zdravotní pojištní (jinak si ho musíš platit sám), ale moc nepočítej, že Ti něco sežene.Ze své zkušenosti můžu říci…MÁTE INTERNET, DÍVEJTE SE TAM..popř.NA CHODBĚ JSOU VYVĚŠENI NABÍDKY PRÁCE, PODÍVEJTE SE TAM…tak to jsou přístupy pracovníků na úřadech práce.
Zlatí komunisti, práce byla v každé fabrice kde jsem se ucházel o práci.ÚP NEBYL POTŘEBA.