jana91

Efektivita vs efektivnost

Jaký je mezi nimi významový rozdíl? Popč. prosím i o uvedení přikladu,

Dále mě zajímá jaké z nich použiji když napč. mluvím o posilování – Pravidelné posilování je efektivní (mám z toho nějaké výsledky, dobrou postavu atd.) Pak bych napsala efektivita posilování za jedna, nebo efektivnost posilování za jedna (když hodnotím).

Doufám, že je to srozumitelné, předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Pepa88

Rozdíl v tom není co se významu týče…

Rozdíl co se týče češtiny, tak spisovné je efektivita. To druhé nenajdete ani ve slovníku českého pravopisu.