Natee

Edgar Allan Poe – jak se skloňuje slovo Poe..?

Bez koho čeho, bez Poeho, Poa nebo Poeta..? Či ještě jinak?

Nejlepší odpověď
iceT

Já bych zvolila prostřední variantu-bez Poa,ale muselo by tam být ještě to e,Poea,a zase jen v psané variantě,číst nebo vyslovit by bylo správně asi Poua.
A domnívám se správně dobře by odpověděl uživatel Quentos.

Další odpovědi
quentos

shodou náhod jsem totéž řešil před několika lety. Podle odpovědi, které se mi tehdy dostalo, jsou správně obě varianty, které zmiňuje iceT. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-v-cestine-sklonovat-anglicka-vlastni-jmena?podobna=1
Doplňuji:
příručka ÚJČ se přiklání k variantě se zachovaným -e- : na tu můžeme spoléhat jako na nejrelevantnější zdroj http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=325

briketka10

Edgara Allana Poa..jak píše iceT

zzzzz

Já bych řekla bez Edgara. 🙂

pusinka50

Tak jsem se na na netu dočetla, že příjmení Poe se skloňuje jako vzor soudce.
>> 3. Všecka příjmení s koncovkou -e skloňujeme správně podle vzoru „soudce“ (Bouše, Srdce, Nevole, Bechyně, Purkyně…);

Nějak mi to k tomu nepasuje, třeba 3.pád komu čemu soudci (Poeovi?)