Psychotic

Ebola jen další (náhodné zvíře) chřipka?

Také si myslíte, že ebola je jen další ze série nemocí, kterou nás straší média? Jen se to tentokrát nejmenuje chřipka, tak je to o kousek děsivější. Poslední dobou z toho každý šílí, jako bychom měli zítra všichni pomřít.

Když zvážíme, že se přenáší pouze stykem tělních tekutin s porušenou kůží nebo sliznicí, je ve vyspělých zemích jakákoli větší epidemie dost nepravděpodobná… a na malárii zemře za 24 hodin v Africe více lidí než na ebolu za posledních 10 let dohromady…
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.

mosoj: Osobní útoky, když nejsou argumenty? Pohodlné, velmi pohodlné.

Nejlepší odpověď
gecco

Je potřeba něčím strašit.
V prvé řadě tím media zvyšují sledovanost, v řadě druhé pak odvádějí pozornost o lokálních problémů.
Ebola je pro media fajn.
Doplňuji:
Myslím, Mosoji, že se zbytečně strachuješ (a nebo jen strašíš?).
Podobně, jako se HIV nepřenese dotykem (neporušené kůže, třeba rukypodáním), nepřenese se takto ani ebola.
Navíc jde o virus, který potřebuje nějaké specifické podmínky. A kolik je v Česku malariků, například?
Celá ebola je, vyjma, řekněme, střední Afriku, jenom humbuk (kolik lidí zemřelo na ebolu mimo střední Afriku? – a kolik lidí ve věku mezi 21 a 22, ženského pohlaví, zemřelo za stejné období ve střední Evropě na motorce o kubatuře mezi 400 a 600 ccm?).
Podobným humbukem byla ptačí chřipka, prasečí chřipka, SARS. A tak dál.
Prostě, Mosoji, nenech se vysmát.

Další odpovědi
Agneta

Ebola je ten středověký „mor“, a ten už se tu teď rozšířit nemůže…tomu tady nepokvete jako tenkrát, ale tam, co mají ještě dnes středověk, vyhubí polovinu obyvatelstva(tedy maximálně):D
A novináři jsou placení za senzace, a né za sezení na židli:DDD
Doplňuji:
V Anglii bylo před dvěma roky prokázáno, že ten středověký mor byla ebola. Takže ebola byla, je a bude :DDD

Lamalam

Na chřipku u nás každý rok zemře 2000 lidí a nikdo se tím nevzrušuje.

mosoj

Dyť si vedle.
Ebola se přenáší jako každý jiný virus. To znamená že i vzduchem, když na tebe někdo zachrchlá. Infikovaný sáhne na kliku u dveří , před tím si třeba odkašlal do dlaně, sáhneš ty a už ji máš.

Jak může tuto infekci v současné době ještě někdo zlehčovat.
V Evropě vůbec neexistují krizové plány, protože to znamená ve skutečnosti ložisko infekce obklíčit a nechat zemřít !!!! Rychle se ale dodělávají.
Doplňuji:
Ten kdo tento problém zlehčuje si nevidí ani na špičku nosu a nepoužívá vlastní mozek. Ano je to pohodlné, velmi pohodlné.

ten který je

Nikdo o této nemoci moc neví,protože je známa teprve od r.1976 a nikdo nezaručí že nezmutuje a nebude se šířit vzduchem.Oproti chřipce a jiným nemocem které byly někdy až více medializovány,tak toto vypadá na pěkný průšvih.

England1522

Nevím jak je to nastavené v médiích ale věřím že ebola tady má na to podmínky protože 2–3 lidé jsou nakažení v Rakousku, Německu a Norsku což znamená že chytit ebolu není problém ani ve chladných oblastech protože ebola je virus který má rád teplo a to člověk má :) Ebola je nemoc která převážně sužuje v Africe protože vyspělé státy mají prostředky na potlačení eboly v Evropě, takže míra nakažení je minimální :)

gecco

K Mosojovu doplnění.
Hele, Mosoji, nestahuj si kraťasy, ještě ani nevidíš řeku!

ten který je

Moc by mne zajímalo,zda ti uživatelé kteří tuto nemoc zlehčují,by byli ochotni jet s nakaženým ve výtahu,nebo v přeplněném voze MHD,nebo by podali nakaženému ruku a zeptali se ho jak se má.DDD.Kdyby přišlo na lámání chleba,myslím si že by bylo vše jinak…:-)

gecco

Já nic nezlehčuji, ale

  • běžně v MHD potkávám lidi nakažené svrabem (nevím o tom, ale jde o zhruba 10 % cestujících), nebojím se
  • běžně potkávám lidi s HIV, nebojím se

Koho se bojím? – lidí, kteří žijí mimo realitu a kdykoli mne mohou zabít, ani si nevšimnu. Teda, asi si všimnu, ale už s tím asi nic nenadělám.
Nic nezlehčuju, jenom, jestliže jedu se svou přítelkou, je ona nejchráněnější v širokém a dalekém území a běda nějakému haj*lovi, který by tvrdil něco jiného!!
Ale Ebolu nepoznám, aji kdybych ju potkal.

Psychotic

Prohoď slovo ebola za AIDS a vyjde to nastejno. Asi bych se v obou případech trochu bál. A byl by to iracionální strach. Bojím se spousty iracionálních věcí. Třeba zombie. To neznamená, že zombie jsou skutečná celosvětová hrozba.

mosoj

Psychotic . Kde vidíš nějaký osobní útok ?
Howgh.

Psychotic

Celé tvoje doplnění je osobní útok.
Přeložím ti tvoje vlastní slova: „Každý, kdo se mnou nesouhlasí, je hloupý a naivní a pouze lže sám sobě, aby se cítil líp.“

mosoj

To píšeš ty ! Cituji " také si myslíte.....

Ne nemyslím a vím, že pro to co zde podsouváš nemáš vůbec žádné argumenty.

Já mám jako argument 9000 nakažených za nebezpečně krátkou dobu.

Psychotic

Hehe, tomuhle psychologové říkají „projekce“ 🙂

Agneta

mosoj >>> „sáhneš ty a už jí máš“ – ale jen za předpokladu, že si tou rukou pak sáhneš do oka nebo tak… je to metla pro „prasáky“, co neznají hygienu – ale jinak v tramvaji to bude chtít to rouško, co se nosí běžně v Japonsku, tam to nosí nemocní aby nikoho nenakazili(sami od sebe, je to slušnost):DD