Disturbed

E-shop mi poslal objednané zboží zadarmo, musím ho zpětně doplatit?

Před pár měsíci jsem si na internetovém obchodě objednal zboží, které mi špatně poslali a balík sem si tak mohl vyzvednout bez zaplacení. Teď samozřejmě chtějí peníze a vyhrožují soudem, není problém jim to zaplatit, ale chtěl bych vědět jestli udělali chybu za kterou zaplatí nebo jim i tak ty peníze musím poslat.
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
marci1

Udělali chybu, ale morálka, slušnost a solidní jednání ti jistě napoví, že máš zboží zaplatit. Co kdyby to bylo naopak?

Další odpovědi
Hlada

Jestliže musí být v návodu k mikrovlnce napsáno, že se v ní nesmějí sušit zvířata a v Občanském zákoníku musí být definováno bezdůvodné obohacení, mám pochyby, že se lidstvo vyvíjí správným směrem.

Dochy

Pokud se nemýlím, nezaplatit by bylo neoprávněné obohacení. I když chybu udělali oni, zaplatit musíte. Jen po vás nemohou (v případě že jste ochoten zaplatit) chtít zaplatit eventuální další náklady.

klumprt

Pokud byla uzavřena kupní smlouva, v tomto případě prostřednictvím internetové objednávky, ze které vyplývá vaše povinnost za zakoupené zboží zaplatit, tak samozřejmě peníze můžou úspěšně vymáhat. Nedodržení sjednaného způsobu platby (dobírka) neruší jiné povinnosti ve smlouvě sjednané.

Mc Merkurion

…máš zboží? máš … zadarmo ti nikdo nic nedá, přeci nevěříš na Ježíška … věděl jsi, že zboží bude něco stát, že sis ho mohl vyzvednout bez zaplacení je možná jejich chyby, ale určitě tě to neopravňuje k tomu ho neplatit…

anonym

Nemusíš, ale jak chceš…

bolak

Tak jestli máš v objednávce na mejlu nebo na faktuře na papíře napsáno, že cena toho zboží je 0Kč, tak pak je to asi správně, ale pokud tam nemáš napsáno že jsi to dostal zadarmo, tak je stejný případ, jako když si někdo v hospodě zapomene 5.000, ty si je strčíš do kapsy a on se tam za chvíli vrátí a hledá je, a ty mu řekneš: „né, ty sou moje, dyť se podívejte že je mám v kapse..“