E.ON -spoluúčast na nákladech ?

Zaplatila jsem nemalou částku elektrikáři za novou elektoinstalaci, revizi a novou rozvodnou skříň. Nechala jsem při té příležitosti instalovat silnější jistič. Veškeré náklady jsem hradila já. Jaké bylo moje překvapení, když jsem obdržela fakturu od E.ON, kde požadují nezanedbatelnou částku za tzv.spoluúčast, která mi připadá poněkud nefér.Máte podobné zkušenosti? Nebo jiné historky s E.On?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

S el.instalací, revizí a skříní to nemá nic společného, to je tvoje. Platí se za proud navíc, tuším 500 za každý ampér a možná museli posílit vedení na "silnější jistič" . To si taky mohli nechat zaplatit.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak to u nás chodí. Kdyby jsi to připojovala jako podnikatel zaplatíš několik desítek tisíc jenom za to že ti to dovolí připojit. Materiál a práce jde mimo tuto částku.

Bronzový

Chce to trochu rozepsat jakou spoluúčast. Za silnější hlavní jistič se přirozeně platí a to velice velké částky. Chtělo předem spočítat,
.

Diskuze k otázce

anonym

No, jen je mi divné, že tomu říkají spoluúčast na nákladech, když žádné náklady nemají, spíš naopak v budoucnu více na mě vydělají při event. zvýšeném odběru. Asi si představujeme pod pojmem spoluúčast každý něco jiného, nebo nerozumím česky.

Zlatý

mosoj

Náklady představují peněžní vyjádření opotřebení či spotřebování majetku.

Halt jsi jim to moc opotřebovala.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.