Fun-Tomas

E-mail se váže k webhostingu, nebo k doméně?

Mám pro někoho možná stupidní otázku. E-mail s názvem domény se mi zřídí společně s doménou, nebo musím mít i webhosting? Já si myslel, že stačí doména, jenže po neuhrazení částky za WEBHOSTING se mi zablokoval i e-mail, přitom doménu mám zaplacenou na rok do předu. Díky :)
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi teď bych jen doplnil : Když se teď rozhodnu, že si chci nechat od jedné společnosti doménu, ale webhosting od jiné, jak to bude s e-mailem? Ten tedy nepud epoužít pokud tomu dobře rozumím.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

s webhostingem

kpro příchod a odchod emailů potřebuejš nějaký „diskový“ prostor na nějakém serveru

Další odpovědi
Bedy

On se váže tak trochu k obojímu, ale důležitý je webhosting. Třeba Endora nabízí velmi slušný webhosting zdarma, doménu máte koupenou, tak to tam s nima dohodnete a v pohodě.
Ono ty emaily musíte někde uchovávat že jo.

RedC22

Webhosting a email jsou v podstatě dvě rodílný služby. Nicméně, k webhostingu obvykle dostaneš i email. To ale neznamená, že email nemůžeš provozovat samostatně u někoho jinýho. K provozování emailu na vlastní doméně ti tedy při troše šikovnosti stačí platit jen za doménu.

Ještě nedávno bych ti doporučil jako provozovatele mailu Google Apps. Bohužel, Google tuhle službu zpoplatnil. Naštěstí existují alternativy. Podobnou službu totiž nabízí třeba Microsoft. Tady máš návod, jak to zprovoznit: http://www.lab­nol.org/inter­net/setup-outlook-on-custom-domain/24699/