Mirdas

Džihádisté se opravdu neobávají smrti ?

Alespoň podle jejich prohlášení jsou snad na svou smrt v roli " mučedníků " hrdí ?

Nebo i nějaký druh smrti může pro ně být potupným ?
Doplňuji:
Jde spíše o jejich hrdost.
Muži jsou hrdi na svou mužnost.
Psi a prasata jsou pro ně něco nepřijatelného.
Po smrti jsou pohřbíváni výhradně do země, takže žádné spopelnění a podobně.

Nejlepší odpověď
arygnoc

islam je 700 rokov za kresťanstvom (nie že by bolo lepšie) – prechádza koncom krížových vojen.

bojovníkom je sľúbené, že po smrti nebudú musieť v raji súložiť s kozami, ale budú mať k dispozícii panny a kopec sladkostí.

ani malé hlúpe deti sa smrti neboja, lebo nevedia, že to je utrum.
a toto je niečo podobné, mučenníci sú proste chumaji slepo (rozumej idiotsky) veriaci kňazom (a to platí v každom náboženstve, resp. cirkvi).

potupná smrť je smrť rukou ženy.

;-Q

Další odpovědi
ivzez

Myslím, že se bojí, ale že jim hrdost nedovolí to přiznat.
A potom ta vidina panen v ráji po smrti …

ananas9

Ne asi se nebojí,ale jejich víra říká,že čím hůř se budeš mít v životě tak tím líp se budeš mít až umřeš.

setapouch

Pred akci a po ni celkem urcite. Ale po akci, jako napr. ted, kdy byli na uteku, se muze leccos zmenit, zvlast cim dyl je po akci a pokud utrpi zraneni. To si pak leckdo zivota zacne vazit vic a umirani uz tak lakave neni.

zjentek

jde o rozhodnutí ..pokud se chceš upálit, musíš to dotáhnout, jinak ses neupálil. To samý platí, když ti něco působí křivdu a ponižování a ty máš šanci se toho zbavit za cenu vlastní smrti a nebo žít s křivdou a trpět ..co si vybereš? Potupný způsob existuje vždycky ..těm tvejm by se nelíbilo například veřejné ulíbání k smrti
Doplňuji:
ananas9: to s tím ubohým životem ale platí pro úplně každýho, né?

suaeda

Islám je poměrně mladé a řekl bych nedozrálé náboženství. Jen pro porovnání Islám je starý jen cca 13 století. Vzpomeňme si na co dělo ve středověku zhruba když křesťanství (tehdy bylo také cca 13 století staré) bylo násilím uplatňováno na jiných kulturách. Křížové výpravy, jezuité, misie na celém světě aj. Křesťanství bylo tehdy rozšiřováno i za cenu velkých obětí. To je nyní podle mne podobné, jak se nyní projevuje islám.
Jakékoliv náboženství někdy dokáže zfanatizovat obyčejný lid tak, že poslouchá svého vyvoleného, který potom všechny ovládá a těží s toho.

anonym

Džihád srdcem (al-džihád bi´l-kalb) – Přemáhání hříchu, projevy zbožnosti.
Džihád jazykem (al-džihád bi´l-lisán) – Podpora a šíření misijní činnosti islámu.
Džihád mečem (al-džihád bi´l-sajf) – Vedení válek za obranu islámu.
Džihád rukou (al-džihád bi´l-jad) – Pomoc potřebným, charitativní činnost.
Doplňuji:
Někteří fanatici litují,že se narodili,ale žijí tak co už.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C5%BE­ih%C3%A1d