Sorsia

Džbán je křehký nebo ......... (slovo protikladné)

Nejlepší odpověď
anonym

Pevný, odolný, tvrdý. Zkrátka bytelný.

Další odpovědi
anonym

Např. pevný, nebo tvrdý

Dochy

tvrdý ne. Tvrdý a křehký jdou zpravidla ruku v ruce. Tedy co je tvrdé ještě nemusí být křehké, ale snad všechno křehké je tvrdé. Volil bych pevný, v některých případech snad kujný ale jednoznačný protiklad asi nebude.

marci1

Robustní.

zjentek

a co hrubý? Když je křehký a hrubý člověk, může to být i věc

Sorsia

Myslím, že nejblíže je pevný. K tvrdému jde spíše měkký. Díky všem za odpovědi.
Míša (Sorsia)