Avatar uživatele
9 řemesel

Dýně podruhé- nejen pro ReHu

Tak ať se neopakujeme:O­loupat,nakrájet na kostičky,zalít nálevem č.1.24 hodin nechat máčet,přecedit a poté vařit v čisté vodě cca 20minut.Přecedit, narovnat do skleniček,zalít nálevem č.2.Zavářet při 90–95°C.Na dno sklenice dávám plátek citronu.
Nálev č.1:1l octa+3l vody na 7 kg dýně.
Nálev č.2:2l vody, 1kg cukru, 3 kolečka oloupaného citronu,1 lžička kyseliny citronové, to vše povařit asi 10 minut.Až potom přidat 2 lahvičky ananasové tresti.
PS:3 kolečka jsou u mne 3 plátky, ne kolečka stavební …Tak dobrou chuť!
Doplňuji:
A co máte za receptíky Vy ostatní ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, panenka, Jahoda, flodur před 5011 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Celkem bych i ochutnala 🙂.
Díky za tip.
Doplňuji:
Já recept nemám. Naposledy jsem jedla dýni coby dítko školou povinné a nijak mě nenadchla, ale chystám se to vyzkoušet, třeba to bude chutnější 🙂.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
straširybka

není to na dýni, ale nechci sem dávat novou „otázku“ když to otázka není. už jste jedli vařenou pomazánku? je to moc dobré. navíc jedno z mála jídel, který můj manžel jí. receptů mám více, tohle mě napadlo jen proto, že jíí dnes budu dělat.
takže : osmažit cibuli, málo oleje, přidat 2 str. česneku, 4 tav. sýry, 3 plátky tvrdého sýru, lžičku hořčice, trochu mléka, salám na maličké kostičky. Míchat na plotně, až se sýr táhne, natřít na rozkrojenou housku. Dělám min. dvojnásobnou dávku, je toho jinak maličko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek