9 řemesel

Dýně podruhé- nejen pro ReHu

Tak ať se neopakujeme:O­loupat,nakrájet na kostičky,zalít nálevem č.1.24 hodin nechat máčet,přecedit a poté vařit v čisté vodě cca 20minut.Přecedit, narovnat do skleniček,zalít nálevem č.2.Zavářet při 90–95°C.Na dno sklenice dávám plátek citronu.
Nálev č.1:1l octa+3l vody na 7 kg dýně.
Nálev č.2:2l vody, 1kg cukru, 3 kolečka oloupaného citronu,1 lžička kyseliny citronové, to vše povařit asi 10 minut.Až potom přidat 2 lahvičky ananasové tresti.
PS:3 kolečka jsou u mne 3 plátky, ne kolečka stavební …Tak dobrou chuť!
Doplňuji:
A co máte za receptíky Vy ostatní ?

Nejlepší odpověď
ReHu

Celkem bych i ochutnala 🙂.
Díky za tip.
Doplňuji:
Já recept nemám. Naposledy jsem jedla dýni coby dítko školou povinné a nijak mě nenadchla, ale chystám se to vyzkoušet, třeba to bude chutnější 🙂.

Další odpovědi
straširybka

není to na dýni, ale nechci sem dávat novou „otázku“ když to otázka není. už jste jedli vařenou pomazánku? je to moc dobré. navíc jedno z mála jídel, který můj manžel jí. receptů mám více, tohle mě napadlo jen proto, že jíí dnes budu dělat.
takže : osmažit cibuli, málo oleje, přidat 2 str. česneku, 4 tav. sýry, 3 plátky tvrdého sýru, lžičku hořčice, trochu mléka, salám na maličké kostičky. Míchat na plotně, až se sýr táhne, natřít na rozkrojenou housku. Dělám min. dvojnásobnou dávku, je toho jinak maličko.