lexx

Dvouvrstvé DVD-R

co to je ? po nahrání (vypálení) se otočí (jako kdysi stará LP deska) a nahrává se na druhou stranu čímž je délka záznamu (nebo objem uložených dat) dvojnásobný ? nebo jak ? a umi to každá vypalovačka ? přečte to pak každý přehrávač ?

Nejlepší odpověď
chudst

Nene, je to normalni klasicke DVD 9,4GB. Vetsina kupovanych filmu je v nem. Na prvni pohled se nelisi od klasickeho jednovrstveho.

Ne, neumi to vsechny vypalovacky, ale dnes uz skutecne prevazna vetsina ano. Kazdy prehravac – slovicko „kazdy…“ – ano, mel by. Opet, mozna to hodne stare brat nebudou, nevim.

Ale doporucuju kvuli cene si to treba pomoci DVDShrinku zmensit na DVD 4,7GB a to vypalit. Je to totiz lacinejsi (dvouvrstve se pohybuje kolem 40kc za kus, normalni kolem 8–9kc za kus) a pokud nemate doma nejakou hodne kvalitni televizi, pouhym okem kompresi ani nepoznate.