kvikal

dvě otázky na papír …

dost využívám papír, bohužel však čtvercového formátu a přijde mi že dost papíru tak přijde na škodu a tak jsem se chtěla zeptat jestli se dá v běžném papírnictví koupit třeba blok čtvercových papírů nebo zvlášť (samozřejmě pokud ano jestli to je dražší než běžné formáty) … a druhá otázka – když už jsme u toho formátu – jsou ve všech zemí stejné ?? je česká A4 k sehnání i v zahraničí ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se, že čtvercový papír bude dražší. Ne pro množství papíru, ale proto, že bude složitější vyrobit jiný formát než typizovaný-např. A4.
I v zahraničí by měl být papír A4 tím samým papírem, jelikož se jedná o standardní míru.

Další odpovědi
Nuk nuk

V běžném papírnictví čtvercový formát pravděpodobně neseženete – kromě tedy takvých těch malých záznamních lístků, ale ty asi nemáte na mysli.
Zkuste zajít buď do prodejny uměleckých potřeb nebo existují prodejny specializované právě na papír, kartony apod. Tam by měli mít i jiné než běžné formáty.

Formát A4 je mezinárodní standardní formát, který je celosvětově stejný. Papír se formátuje podle tkzv. zlatého řezu, který je taktéž mezinárodně určený a každý formát má určité rozměry.