Weroniq

dvě osoby v kanceláři dělají stejnou práci, jeden má titul a druhý ne, mají rozdílný plat?

myslíte, že i když lidé pracují na stejném oddělení (nějaká administrativa) a dělají totéž a jeden je třeba Ing. a druhý ne, tak každý má jinak vysoký plat nebo ne?

Nejlepší odpověď
lexx

No, pokud ten s titulem je ošklivý upocený čtyřicátník kdežto protějšek atraktívní maturantka co (občas) obšťastňuje šéfa…tak hádejte kdo má víc.

Další odpovědi
Drap

Jak u které firmy. Někde mají stejná, jinde muže být i velký rozdíl

Sůwa

Pokud na tuto práci je předepsáno a dostačuje nižší vzdělání, není důvod k rozdílnému platu. Stejně tak, když má sice vyšší vzdělání, ale ve zcela jiném oboru.

hanulka11

to bylo vždy ,že lidé s titulem měli vyšší plat …

venkovan

Existují platové třídy v určitém rozpětí. Zohledňuje se i nejvyšší dosažené vzdělání, délka praxe apod. Takže rozdíl může být legální, zejména když se jedná o státní úřady které tyto tabulky musí dodržovat..