tomas405

Když vypálím na DVD fotky tak se v každé složce objeví soubory Thumbs, .picasa a .picasaoriginal. Jak to odstranit?

Když vypálím na DVD nějaké fotky tak se v každé složce objeví soubory Thumbs,.picasa a .picasaoriginal. Jak to odstranit? Takhle je na tom disku šílený nepořádek. A i když to DVD otevřu na jiném počítači tak to tam je i nadále. Picasu jsem z počítače odinstaloval a fotky znovu vypálil, ale nic se nezměnilo, furt to tam je. Předem díky za odpověď.
Doplňuji:
jinak mám operační systém windows 8.1

Odpovědi
Lamalam

„A i když to DVD otevřu na jiném počítači tak to tam je i nadále.“

To je snad logické, že soubory vypálené na DVD, tam budou i při jeho zobrazení na jiném počítači. Jedná se o soubory s náhledy obrázků, vytváří je většina programů určených k prohlížení fotek. Obvykle se tomu dá zabránit nastavením onoho programu, hledej něco jako „Neukládat miniatury do mezipaměti“ nebo něco podobného.

Fhrek

Z DVD odstraňovat nelze. Pouze vypálit.