DVD se automaticky nepřehrávají.Po vložení do mechaniky se zobrazí pouze adresáře Audio, Video.

U Win. XP home ve Vlastnostech (pravá myš na Tento počítač/DVD CD)chybí karta Přehrát automaticky.

Nejlepší odpověď
Hlada

Těch způsobů je víc.

Pomocí Tweak UI – dá se stáhnout z Microsoftu
http://window­s.microsoft.com/en-US/windows/dow­nloads/windows-xp

Úpravou registru – HKEY_LOCAL_MAC­HINE\SYSTEM\Cu­rrentControl
Set\Services\Cdrom
Autorun O = vypnuto, 1 = zapnuto

Pomocí Zásady skupiny
Spustit gpedit.msc > Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Systém > Vypnout automatické přehrávání

Další odpovědi
Michal Kole

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že to Microsoft nějakou aktualizací zablokoval, aby zamezil šíření nějakého viru.