tedrazice

DVD diskety jsou označovány + nebo -.Co to znamená a jaké je praktické využití? Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Už to tady bylo:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozdil-mezi-dvd-r-a-dvd-r

Další odpovědi
lexx

To vzniklo před léty když firmy svedly boj o trh a zákazníka. Mínusové DVD-R prosazoval LG, Hitachi, Panasonic, Pioneer, Toshiba, JVC. Soupeřící tábor plusových formátů měl zastoupení Mitsubishi, Thomson, Philips, Sony (Sony však pro jistotu tam i tam). Pro uživatele praktický rozdíl není, pluska bývaly levnější a mírně technicky vyspělejší (lépe kompatibilní se stolními DVD přehrávači). Dnešní multiformátové vypalovačky zvládaji obě celkem běžně. Pokud mám možnost volby beru mínuska. Ale to je asi zvyk. 3–4 pluska jsem již zkazil, mínusko zatím ne.

Michal Kole

Dříve firmy soutěžily a prosazovali svůj formát, dnes jsou „combo“ přehrávače a recordéry, takže to už není potřeba řešit.

Co jsem tak četl, tak mínusy jsou prý na filmy a plusy na PC data, ale jinak je to jedno.

RomanP

No kdysi jedna společnost vymyslela DVD-R a druhá která chtěla také zbohatnout vymyslela DVD+R . Technický rozdíl v tom není žádný jen že různá zařízení potom nečetlo pluska a jiná zase mínuska