mirecek1961

DVB-T tuner

K čemu slouží zabudovaný DVB-T tuner v televizi? Lze díky němu na anténu chytit české programy jako čt1,čt2,čt4,čt24, dále novu, novu cinemu, primu, primu cool, primu love a barandov přes obyč anténu i bez satelitu?

Nejlepší odpověď
brillant

Ano DVB-T tuner slouží na příjem pozemního digitálního vysílání.
http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/informa­ce/dvb-t/
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=DVB-T&sourceid=ope­ra&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
postcd

Ty základní by měly jít. Tam, kde je špatný signál by mohlo být potřeba zapojit anténu.

mosoj

DVB- T je tuner který umožňuje příjem digitálního pozemního vysílání. V současné době již televizní programy nejsou šířeny analogově !

Programy jsou šířeny v paketech tzv. multiplexech.

Mux 1 – ČT1-ČT2-ČT24-ČT Sport
Mux 2 – Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov
mux 3 – Prima Love, Prima Zoom, Óčko, ˇOčkoGold, Šlágr TV, Aktive TV
mux 4 – TV Pohoda, Inzert TV,Nova HD, Fanda TV, Smíchov, Telka

Mux 1a ( někdy také nazývaný Mux 7) – ČT D, ČT Art, ČT1 HD, ČT2 HD, Retro Music,Television

Ne každý vysílač vysílá všechny multiplexy. Záleží na vaší zeměpisné poloze.