SINGO

DVB-T Adapter (II)

Doplňuji k otázce: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dvb-t-adapter

Takže jsem zjistil že adapter kterej mám je dostačující, problém je v tom že bydlím ve dvou patrovém domě + malej půdní pokoj. V prvním patře kde mám pokoj já mě jedou jen ty tři programy jak jsem už psal, když jsem ale zašel navrch k půdě naladilo se mě deset programů, což by bylo dostačující, je nějaká možnost jak udelat (napojit) aby hrály i „dole“? Snad chápete dotaz :).
Doplňuji:
my máme kabelovku…

Když napojím tenhle tuner do NTB a do toho tu malou anténku tak to navrchu hraje nádherně http://eshop.ltec­.cz/img.php?p=45372­&t=3&c=1 .

Ted jsem zkoušel antenu dat navrch na to jsem napojil kabel a dole zapojil do adapteru, nasledně do NTB a nehraje to (jen ty tři programy) tak mě už nic nenapadá…

Případné další dotazy zodpovím v diskuzi

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Anténu na půdu, koexiální kabel, konektor na anténu.

Udělat kabel je práce na 10 minut a nejsou potřeba žádné krimpovací kleště.

DVB-T tuner co máš má konektor klasický anténní nebo nějaký speciální ?

Další odpovědi
Hlada

Problém bude nejspíš ve svodu. Jestli je to starý zelený koaxiál, tak ho vyměňte. Jestli je svod nový, budete muset použít k anténě zesilovač.
Doplňuji:
Koukám, že jsem to asi špatně pochopil. Z dotazu nevyplývá, jestli vůbec nějakou anténu nahoře máte. Bez pořádné antény to hrát nebude.

led

Stačí hore umiestniť anténu. Všetko záleží na sile signálu, mohla by pomôcť aj smerová Yagi dvb-t anténa, ak prijímate signál z jedného smeru.
vysvetlenie:
http://anteny­.digizone.cz/pas­move-yagi-anteny/

Mapel

UKV se šíří přímou vlnou a v tom bude tvůj problém. Jakmile změníš polohu antény, tak se změní i počet přijímaných programů. Pravděpodobně máš umístěnou anténu v rádiovém stínu a musíš jí vytáhnout na půdu, kde je lepší příjem signálu. Pokus se sehnat někoho kdo ti je schopnej změřit sílu signálu a optimální umístění anténu.

emba5

Nevím jakou máte Kabelovku.Pokud UPC tak se třipojte na ni http://www.up­c.cz/televize/no­vinky/4-dvb-t-muxy-nasazeny/ a základ v analogu

SINGO

JEŠTĚ MĚ NAPADLO: koupit nějakou větší anténu jestly to pomůže? I když jsem už zkoušel anténu ze starší televize)

Michal Kole

Já bych zkusil do DVB-T tuneru zasunout kabel od kabelovky

SINGO

Michale i to jsem zkoušel bohužel nic.

Hlada

Hraje to nahoře i s tím kabelem?

SINGO

Nahoře to hraje stou anténkou a tím adaptérém (jak je na fotce).

A jestly myslíš kabel od kabelovky tak navrchu jsem to nezkoušel (myslím si že by to nepomohlo), dole jsem ho zapojoval a nic.