Natee

Dvanáctiletá slečna má podváhu a potřebuje přibrat. Jak toho docílit?

Z čeho konkrétně má dítě nejvíce živin?

Nejlepší odpověď
Alesh

Fedrujte ji bílkovinami a cukry (nemyslím cukry na slazení, ale sacharidy). Jíst klasicky, jednoduše – maso, vejce, mléko, chleba.
Bílkoviny – maso (jakékoli, spíše to bílé, drůbež, ryby, hovězí), dále některé sýry – cottage, olomoucké tvarůžky.
Sacharidy – veškeré přílohy, rýže, brambory, pečivo, těstoviny
Jíst pravidelně, nepřejídat se. Zvětšit o něco obvyklé porce a dbát na kvalitu potravin. K tomu hodně zeleniny – podpora trávení. Vyhnout se nějakým smaženinám a jinak těžko stravitelným jídlům. Sice mají hodně tuků, ale obalit mladou tukem taky není řešení.
No a k tomu je potřeba rozumné aktivity – sport.

Další odpovědi
Lenča59

Fakt? jestli měří např. 160 cm měla by vážit 50 kg. Jestli měří 158 cm tak má vážit 48 kg atd. =) To asi víte… Já tomu moc nerozumím ale cpala bych se fast foodem, čokoládou…:D