Dvakrát nelze vstoupit do téže řeky…a tak me tak napadlo Proc ne ?

Ja bych do te reky vlezla klidne i 10 krat ( kdyby o to nekdo stal ) 🙂 . A jak jste na tom vy ? Uz jste vstoupili , nebo jste mohli a nevstoupili ? Diky. -iv-
Doplňuji:
Dudu 🙂 . To je prave to . Ja vubec nejsem inteligentni ;-(. Proto bych tam porad lezla. 🙂 Mam jen zakladni vzdelani a to jeste … tak tak. ☹ -iv-

Nejlepší odpověď
led

Do rieky môžte vstúpiť, koľkokrát chcete (aj v zime, keď sa preborí ľad). Ale rieka má takú vlastnosť, že do tej istej „časti“ vody v inom čase už nevstúpite, tá časť vody je už na inom mieste.

Další odpovědi
dudu

Ale, ale paní -iv- na co si zase hrajete. Vy přece jako inteligentní žena velmi dobře víte, že jde o pouhý příměr. V oblíbeném místě na řece se můžete cachtat kdykoliv a dle libosti, ale to co se stalo již nelze odestát, stejný prožitek nejde opakovat tak, jako vrátit z pusy nevhodně vyřčené slovo, či souvětí!
Doplňuji:
Všeobecná informace: to co v doplnění popisuje paní -iv- nevypovídá o inteligenci, nýbrž o zarputilosti. Možná je beran. Nebo, že by snad kolega Dr.Axl trpěl slepotou? Tomu ani náhodou nevěřím.

aramah

Kdysi jsem odešla z práce.Po určité době jsem zjistila že to byla chyba.
Tak jsem se vrátila a zůstala 10let
Tak ano, stoupila jsem dvakrát do stejné řeky.

iceT

Je to o poučení se z předchozích chyb,třeba u vztahu,který nemá smysl,protože jeden nebo druhý partner má nepřekonatelné chyby,ať už jsou jakékoli.(jako příklad uvedu třeba vztah svobodné a ženatého,ona doufá,on slibuje,nic se neděje,a je to pořád dokola.)
Proto bych já do stejné řeky nevlezla,ani kdyby mi za to platili zlatem.Jsem opatrná,jiní lidé tam vlezou několikrát,přestože jim proud pokaždé a znova podtrhne nohy.

fcoop

Něco obdobného – „Co je na střepy,už se neslepí“.
Tedy – poslepovat to třeba nějak jde,ale v případě třeba hrnečku – dost bych se rozmýšlel -
„zdalipakže si do něj horkou vodu nalíti mohu“.

rosinka

Věci se mění, všechno se mění, řeka je jiná, voda z ní je za vteřinu jinde. Člověk by se neměl vracet nikam s očekáváním, že to bude, jako kdysi. Ani ve vztazích by to neměl očekávat pořád stejné. A tak je to dobře.
Vy, co jste se někam vrátili, už jste nevstoupili do stejné řeky. Všechno je jiné a jinak – podruhé. Pravdu tady má ..led – tohle rčení od Ježíše není o opakování stejných chyb, ale o tom, že život je neustálá změna.

hanulka11

mě by nepřemluvil nikdo, abych znovu vstoupila ani do řeky- ani jinam …já se jen tak nevzdávám a proto snadno neodcházím

anonym

Dudu … fcoop ! Jen se mi vysmivejte !! 🙂
Priznani : Ja jsem nejdrive chtela napsat , ze mam jen zakladni vzdelani .. , a to jeste s odrenyma usima , ale nevedela jsem , jak se to pise. Jestli se to nahodou nepise s odrenymi USEMI , nebo odrenymY usmY… a nevim to ani ted ! ;-(
Tak vydite , ze i tu zakladku jsem mela vydrenou ! :-p -iv-

annas

Iv, vemte se příklad ze mě. Vyplatilo se mně, když jsem vstoupila po druhé do téže řeky? Vše plyne … situace se opakuje, ale je jen rozdíl v čase … Proč Achilles nikdy nedohoní želvu?

anonym

Annas a ja si presto myslim , ze se vam to vyplatilo. Pocitejte na procenta ( to ja take neumim ) ☹ , kolik mate priznivcu a kladnych odezev . !! Pak vas ASI to jedno procenticko negativnich snad nemuze rozhodit .
A vite co take vidim , ze uz nejste ta vyplasena srnecka cekajici na strelbu od myslivce. Dokonce uz pred tim " myslivcem " uz neutikate , ale snazite se s nim domluvit. Ze i vy mate stejna prava jako on. Na klidny zivot. At je to doma , nebo v lese …

  • iv-

annas

Iv, přiznávám, že už tak dlouho jsem se nezasmála. Vtipné přirovnání.

Děkuji. Možná máte pravdu.

anonym

🙂

anonym

🙂

led

Nie je jednoduchšie napísať,
hneď po 1.ročníku základnej školy som ukončila školskú dochádzku?
Boli by sme aspoň dve :)

anonym

Led ! Vy tak. ! Vy jste chodici encyklopedie. Podeziram vas, jestli nejste japonsky robot !
🙂 -iv-

led

To nie je pravda, veď to sú škôlkári.
Veď predsa 1.robot bol čech (R.U.R).

anonym

Led – vzdyt to rikam : Robot. ! 🙂 -iv-

fcoop

  • iv- Já se nevysmívám,to bych si netodle – jóó – netrouf.

Vy máte alespoň základku,to máte dobrý.
Mě vyrazili z mateř. školky,od té doby jen tak bloumám.

annas

Ad fcoop. I když jste nedokončil mateřskou školu, není to k Vaší škodě. Při tom bloumání světem jste získal určitě hodně poznatků…

anonym

Fcoope, nas dva tak poslat do sveta .. , hledali by jsme porad jeho konec ! 🙂
No jo , ale co udelame s tim nasim dudu ? Ten je nejak hrozne moooc vzdelanej. Mam napsat Adminkum , aby ho vymazali z odpovedi. ? 🙂

  • iv-