Pablo Latets

Dva dny po pristani mam stale zalehle v usich. Uz nevim, co mam delat. Poradíte?

Mel jsem rymu a letel jsem letadlem, kdyz jsme pristavali, zacalo me bolet v usich. Po pristani byly obe zalehle a neslo mi je nijak odtlakovat. Uz to trva druhy den, zkousim vsechno z netu jak na to, ale nic nepomaha. Mam strach ze muzu ohluchnout.

Odpovědi
anonym

Viděl bych to na okamžitou návštěvu ORL. Ze sluchem si není radno zahrávat!

iceT

Já měla zalehlo v učíchasi tři čtyři dny a odeznělo to samo.Pilot tehdy přistával celkem dost rychle a nepomohlo ani žvýkání,jak mi někdo doporučil.

orwell

Máš neprůchodné Eustachovy trubice (na vině bude asi ta rýma), proto se nevyrovnává tlak ve středním uchu s atmosférickým tlakem. Odtud to zalehnutí. Myslím si, že ohluchnutí nehrozí, ale návštěva ORL by nebyla od věci. Po profouknutí (tzv. vzdušná sprcha) budeš slyšet i trávu růst. Nesmí se to ale dělat při teplotách! Pokud se infekce vmete do středouší, může z toho být těžký zánět i ohluchnutí, jak se stalo jednomu mému známému. Já bych počkal asi týden a pokud se to nezlepší, zašel bych na ušní.