Georgo2010

Důvěřujete více bankovnímu poradci než nezavislému finančnímu poradci? Zajímá mě Váš názor včetně zdůvodnění.

Odpovědi
baghira

Nezávislý poradce je zpravidla víc finančně závislý na provizích z prodeje než bankovní poradce, takže asi bude mít větší tendenci nabízet takové produkty, které se vyplatí spíš jemu, než klientovi.

pokazdejinak

vždycky záleží hlavně na lidech…

bankovní poradce má k dispozici pro klienta produkty jen jedné banky, tak to prostě je, od té banky je taky placený, takže nebude klientovi vyprávět, v čem je konkurence lepší
finanční poradce může porovnat větší šíři produktů a pak záleží na tom, jak pracuje – jestli vybere podle něj to nejlepší pro klienta, nebo s čím bude mít nejméně práce nebo co dostane nejlíp zaplacené… taky může to porovnání klientovi ukázat a nechat na něm – tady to máte nejlevnější, tady jsou zase lepší služby atd.