postcd

Důsledek genetického poškození jahody

Promiňte nevymyslel jsem lepší titulek. Uviděl jsem několik jahod a jednu tu zrovna mám, kde z plodu jahody vyrůstají lístečky. Tedy tam jak mají být na plodu jahody tečky, tak z toho rostou na asi 20 místech zelené lístky asi o velikosti 1–5 mm. Asi je to nějaká genetická vada nebo co? Tak se chci zeptat jak toto vzniklo, co je příčinou že se toto v té jahodě stane?

Odpovědi
cochee

Fór je v tom, že to, cos označil u jahody jako plod, není plod, ale semenné lůžko. To, cos označil jako tečky, jsou jahodová semena. Takže se nějakým způsobem asi stalo, že semínka vzklíčila, aniž opustila svou „postýlku.“ Není řečeno, že to musí být rovnou následek genetické poruchy.