reika

Dusíkaté vápno v záhonu

Zdravím všechny! Asi před 4.týdny jsem si přichystala záhon na česnek a posypala jsem ho dusíkatým vápnem. Dnes jsem ten česnek sadila a občas jsem viděla v půdě zbytek toho vápna, taková tmavá drobná zrníčka. Nebude to vadit tomu česneku? Díky.

Doplňuji:
Dala jsem toho asi 1,5kg na 2,5m x 2,5m. Zalévala jsem to.

Odpovědi
Hykam

Záleží kolik jsi ho nasypala, pokud byla dávka okolo 3q/ha (což je 3kg na 10m x10m) tak to nevadí, pokud byla dávka okolo 10q/ha (10kg na 10m x10m – desinfekce půdy), tak je to brzy, po takové dávce nejdříve za 6 týdnů a doporučuje se po aplikaci zalít, aby se spustila reakce.
Doplňuji:
To by už nemělo nic udělat.

gecco

Nebude, 4 týdny je na jeho zreagování ažaž…
😉

Hykam

Oprava, asi bych ten česnek vyndal, to je sakra velká dávka, to je nějakých 25q/ha