AJUNKA

duševní onemocnění

Dobrý den , může mi prosím někdo vysvětlit co znamená, deprese s psychotickým defektem.Hrozí nebezpečí od osoby s touto diagnozou ? Děkuji

Nejlepší odpověď
Bunnik

Deprese se asi příliš vysvětlovat nemusí, to je dlouhodobý stav doprovázený ztrátou zájmu a potěšení (které jsou jiným příjemné nebo i jemu dřív byly), nedostatek emočních reakcí, ztráta chuti k jídlu, ztráta libida
Psychotické poruchy jsou charakterizovány bludy (porucha myšlení), halucinacemi (porucha vnímaní), stavy zmatenosti
Co se týká toho nebezpečí, tak cituji z knížky podkapitolku Trestní posouzení: "Akutní a přechodné psychotické poruchy mohou být důvodem přiznání nepříčetnosti (vymizení rozpoznávací a ovládací schopnosti).

Zdroj: učebnice psychiatrie

Další odpovědi
anonym

http://www.so­len.cz/pdfs/psy­/2006/01/08.pdf