Sarrow

Duše umělce

Co myslíte, hraje v roli skutečného umělce velkou roli jeho víra v NĚCO?

Myslíte, že by Mozart nebo Beethoven dokázali složit něco takového, kdyby nevěřili v boha?
Doplňuji:
Je hudba u které vám stačí absolutní sluch, ale má-li být hudba povznášející a motivující, musíte do ni umět zapisovat své city z vyššího já…

Pokud jste někdy skládali třeba klavírní skladbu, tak víte že pouhý hudební sluch nestačí… (je třeba něco co bych popsal jako: harmonicko-atmosférickou paměť…)

Pokud umíte anglicky, doporučuji se mrknout na toto videjko od Howarda Shora…
http://youtu.be/NON­DCA_dmHA

Nejlepší odpověď
anonym

Myslímsi, že to s vírou nesouvisí. I v jiných náboženských kulturách vznikají velká díla, ale mnoho autorů nesmrtelných děl je bez víry.

Další odpovědi
jan1523

Také si myslím, že to s vírou nesouvisí. Daleko důležitější je vnitřní potřeba a nutkání tvořit.