Enrager

Důchodové pojištění vs. penzijní připojištění..

Dobrý den, jaký je prosím rozdíl mezi důchodovým pojištěním a penzijním připojištěním? dě­kuji

Nejlepší odpověď
tom004

Rozdíl je uveden tady:

Zdroj: http://duchodo­vepojisteni.com/roz­dil-mezi-duchodovym-a-penzijnim-pojisteni

Další odpovědi
pokazdejinak

penzijní připojištění je de facto spoření se státním příspěvkem, podmínky jsou u všech penzijních fondů stejné, liší se jen dosaženým zhodnocením.

důchodové pojištění je klasická pojistka, akorát si neplatíte riziko smrti nebo požáru, ale toho, že se dožijete nějakého věku + část se vám zhodnocuje minimálním garantovaným úrokem

Jerry911

Důchodová pojistka je klasická pojistka bej jakýchkoliv rizik s garantovaným úrokem zpravidla 2.4 %, ale může to být i jinak podle toho kdy byla smlouva sjednána.. Bohužel obvykle jsou poplatky na těchto pojistkách vyžší než co vynese garantovaný výnos(TUM).
Penzijní připojištění je spoření se státním přízpěvkem až 1800 Kč ročně.

Jerry911

drapp je zajisté odborník.