Duchodove pojisteni

duchodove pojisteni platim jednou za ctrvt roku.platim neco malo pres5let.koope­rativa.
nemam dostatek financi to platit.chci se zeptat kdyz to zrusím jestli me nejake penize vrati nejakou cast,pulku toho co jsem tam dala?? jinak smlouvu jsem podessal.do65let a ze me to pak budou vyplacet v duchodu 12000kc za rok.

Nejlepší odpověď
vagra

Obraťe se na toho,kdo s vámi smlouvu sepisoval.Podmínky vyplacení ušetřených peněz,při předčasném ukončení smlouvy,by měly být zřejmé právě z této smlouvy a určitě jste byla s nimi seznámena, při jejím podpisu.Různé pojišťovny,mají pro tento případ,různé podmínky.
Obecně jsou nastaveny tak,že si pojišťovna vždy srazí,poměrně vysoké procento,za předčasné ukončení pojištění.
Podrobné informace máte ve smlouvě,nebo vám je poskytne právě agent pojišťovny,který je na této smlouvě podepsán.

Další odpovědi
mosoj

Co takhle si přečíst podmínky které jsou přiloženy ke každé smlouvě, ona to může mít každá pojišťovna trochu jinak. Určitě přijdete o státní příspěvek. A nejedná se o důchodové pojištění ale připojištění.

NickD

Na vašem místě bych to ndělal.
Přečtěte si podmínky smlouvy,ale všeobecně platí,že část pevěz jde na vedení a část na akumulační jednotky,které se zůročují – právě ty vám později budou vypláceny.
Po pěti letech v případě ukončení smlouvy,dostanete cca 1/3 vkladu.Jelikož nemáte peníze navíc,zkuste kontaktovat pojišťovnu a domluvit se na dočastném přerušení plateb.Později můžete zase platit a nepříjdete o vklad.
Když přestanete platit,příjdete o pojištění,ale peníze vám tam zůstanou.