Avatar uživatele
led

Důchodová reforma schválena: Třicátníci půjdou do důchodu až v 67 letech

Praha – Lidé, kteří mají vyšší mzdy, budou mít vyšší důchody, rozhodli o tom poslanci na středečním jednání Poslanecké sněmovny. Věk odchodu do důchodu se bude zvyšovat bez omezení a postupně.
Pokud návrh projde celým legislativním procesem, bude to v praxi znamenat, že lidem z nejnižší příjmové skupiny jejich důchody neklesnou, naopak stoupnou lidem s nejvyššími příjmy. To bylo podstatou judikátu Ústavního soudu, který kritizoval penzijní systém za to, že je přehnaně solidární a málo zásluhový.
Čo vy na to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kapka, iceT, johana 56, franku, fablen, anonym, Nikkol před 4726 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Lidi těžko shání práci v 55 letech,jak ji budou shánět ti 60 – 67 letech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Co vy mladí pláčete? Máte banány,PC,mobi­ly,můžete jezdit do ameriky! Odsuzujete komunisty kteří 40 let vedli národ do zkázy a najednou je vám špatně při představě,že do důchodu půjdete v tolika letech? Zamyslete se sami nad sebou!

Butani: chci být překvapen!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
coco

To říkám pořád: a nebudu si zakládat účet na důchod a nebudu.Nenechám si to ukrást.Naštěstí je mi více než 30.A kde sežene 65 letý člověk práci,když já mám problém ve 42?Věřím,že se to do té doby změní ještě několikkrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Ti, co mají nejvíc a ještě veřejně kradou,se zřejmě bojí,že jim jen důchod nebude stačit a proto i sobě raději prřidají pár let.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek