hubickova

Důchod a ty slavné pilíře…

Je nám s manželem 40 let a už 15 let si platíme pouze kapitálové životní pojištění.Jelikož naše výdělky jsou velmi…velmi…pod průměrem naší republiky,už nám fakt nezbývá posílat si ještě nějaký ten peníz na budoucí důchod.Jak to bude v době,kdy půjdem oba do důchodu??Podle dnešních výpočtů by to mělo být v roce 2040,ale kdo ví…Budem dostávat pouze penzi od státu?A jaký bude mít vliv to,že nebudem využívat žáden ten pilíř,co tak propagujou?Stejně tomu pořádně nerozumím a prostě nemáme na to,abychom si ještě spořili.Prostě jsme rádi,že jsme rádi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já bych do toho nového pilíře nešla. Jsem si jistá, že než bych dosáhla důchodového věku, tak ho někdo vytuneluje minimálně 5×. Na druhou stranu, je nutno říct, že na státní důchod také nelze spoléhat. Už dnes na ty důchody nejsou peníze, a pochybuji, že za 30 let to bude lepší. Využít spoření je fajn, pokud Vám přidává i zaměstnavatel, jinak inflací spíš chudnete.

Vhodné je, pořídit si kvalitní nemovitost na úvěr. Ceny nemovitostí jsou dnes velmi nízké, proto je vhodná doba si ji koupit. Nemovitost pronajmout a ze zisku částečně splácet úvěr, ale zbytek musíte platit z vlastních zdrojů. Pokud si vyberete dobrou nemovitost, tak zisk z pronájmu, Vám pokryje minimálně úroky úvěru, a ve stáří budete mít majetek, který budete moct prodat. Pokud se v tom nevyznáte, nekupujte nic sama, ale poraďte se s finančním poradcem. Nechte si od něj vše do detailu propočítat, včetně ekonomických prognóz inflace atd. aby jste se mohla správně rozhodnout.

Další odpovědi
mosoj

Když to dobře dopadne tak dostaneš cca 6000 Kč důchodu od státu. Já si spíš myslím že stát bude chtít od tebe ještě platit za to že žiješ.
Doplňuji:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/566217/216245_2510051­207696_1801937894_n_1_­.jpg

Hlada

Jestli si platíte sociální pojištění, tak z něj budete mít důchod. Toto pojištění není tak špané, jak se často prezentuje. Je to jediné pojištění, které zohledňuje inflaci. Věřím, že tento systém je do budoucna neudržitelný a že pro jeho rovnováhu bude potřeba zvýšit pojistné nebo snížit důchody. Pro zajištění vyššího příjmu ve stáří je potřeba šetřit v produktivním věku. Od státu se žádná pomoc očekávat nedá. Ostatně kdo by souhlasil se zvýšením daní. Problém je, jak úspory ochránit proti inflaci. Rozhodně ne žádným pojištěním nebo penzijním fondem. V současnosti jsou levné nemovitosti. Výnos z pronájmu bývá kolem 7%, takže nákup je výhodný i na hypotéku. Jinak inflaci kopírují drahé kovy a investiční diamanty, u kterých navíc cena trvale mírně roste.

Conchus

Odpověď na vaše problémy existuje, ale je mimo rámec tohoto portálu. Zajděte si do nějaké banky a tam vám výhody penzijního připojištění vysvětlí.