Bronzový

Drží se ještě zvyk větrat peřiny vystavením do okna?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Měla jsem balkón, takže jsem větrala peřiny na zábradlí, nebo venku na klepači na koberce. Sousedka balkón neměla, tak větrala peřiny hezky rozložené v oknech. Je třeba ale pamatovat na to, že větrat se peřiny nesmí na prudkém slunci, protože se sypkovina rychle ničí (přepaluje). Drap má pravdu, že není nad spánek v čerstvě vyvětraných lůžkovinách.
Tenhle zvyk větrat přetrvává dodnes a každá hospodyňka větrá lůžkoviny podle svých možností.

Další odpovědi:

Stříbrný

Nevím jestli se ten zvyk drží nebo ne, ani nevím, proč je to důležité. Ale nové poznatky tvrdí, že teplo a sluníčko úžasně svědčí roztočům :) To aby padl i oponentní názor. Nový názor tvrdí nezastýlat ani postele, aby se rozotči pod peřinou nehřáli :) Já s roztoči celkem soužiju dobře a jak je vidět, všichni vetrači též.

To tak, dám je na balkón a někdo mi je ukradne.

Bronzový

Větrám i když nemám péřové peřiny, jakmile vysvitne sluníčko šup s nima ven. Jenom je nedávám z okna, protože tam máme síťky proti hmyzu a jejich každodenní oddělávání mě nebaví, ale ven přes šňůru. Když jsou velká vedra, vyhazuju slunit i matračku. A jak se pak krásně spí....

Zlatý

To neni jenom zvyk. Peřiny a polštáře, obzvláště pokud jsou opravdu z peří, tak se na čerstvém vzduchu vyvětrají a potom jsou pěkně načechrané, voňavé a krásně se v nich spí.

Zlatý

vídám to ale nedělám ,neboť peří nemám

ja to dělam takže myslím že jo

Diskuze k otázce

jarca89

periny treba vetrat ale nie na vlhkom prostredi a ani hned z rana .. ja som si tiez myslela ze periny treba dat do okna hned rano ked sa vstane a tak (naucene z domu) ale potom ma z omylu vyviedol tento clanok, takze si na to uz davam viac pozor lebo vonave periny a obliecky to je potom uuuzasny spanok http://blog.unitex.sk/…

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.