Oprah

Druzstevni byt podruhe

Mily Stando,predem se ma dat tech 210.000 kc,a tech 420.000 kc druztvu budu splatit 20 let jako najem,tech 20 let si dalo druzstvo,pak to bude moje,uver si brat nebudu,protoze na ten vklad mam penize.Snad se v tom vyznate,kdyz tak bych vam napsala kde ten inzerat najdete.

Odpovědi
standa

Měl bych mnoho dalších otázek, ale doporučím následující:

  1. Nechte si předložit návrh smlouvy, na základě, které budete kupovat ČLENSKÝ PODÍL v družstvu (touto smlouvou si nebudete kupovat byt, ale členství v družstvu)
  2. dále si nechte předložit návrh NÁJEMNÍ SMLOUVY, ze kterého budou zřejmé podmínky užívání bytu, zejména měsíční výše příspěvku do fondu oprav a záloh na ostatní výdaje související s nájmem (nemyslím ´inkaso´ za služby typu elektrika, voda, plyn), které budete platit družstvu.
  3. Nechte si předložit návrh smlouvy o budoucí kupní smlouvě předmětného bytu…, pokud je pravdou, že družstvo už teď nabízí podmínky pro budoucí převod družstevního bytu do osobního vlastnictví (20ti letý pronájem)

A odpovědi na vaše otázky pak naleznete v těchto třech zmiňovaných smlouvách.