pastel.ka

Družstevní byt a k tomu podnájem

jak jsem již dříve psala, mám neplatiče v nájemním bytě.Paní, která šla do podnájmu má dr.byt kde je uvedena sama ( bez manžela)Vzhledem k tomu, že tam bylo fyzické násilí( napadení s nožem)tak paní hledala pronájem…po konzultaci a svěření její osobní situace, jsem jí dala ještě šanci.Bývalý manžel se jí chechtá, že z dr.bytu neodejde, neboť tam má trvalé bydliště.Doporučila jsem jí, aby nechala elektřinu, aby mu to znepříjemnila­..platí vše co musí vzhledem k závazkům družstva, ale jiný si to užívá. Potom samozřejmě nemá na podnájem protože ze 13 000,– nelze táhnout 2 byty + šestnástiletého syna.
Co byste mi poradili ??? Vaše názory a pomoc ji předám.
děkuji.

Odpovědi
standa

  1. aby se rozvedla !!!
  2. po rozvodu její exmanžel bude v jejím bytě jen nájemce, takže pak lze podnikat kroky směřující k výpovědi s náhradním bydlením
  3. jakékoli polovičaté řešení je k ničemu