Avatar uživatele
Registrovaný

družstevní byt

V nájemné smlouvě jsem členem družstva a nájemníkem bytu.Manžel je tam uvedený jako spolubydlící osoba.Byt nabyt v době manželství.Po rozvodu jaká má práva na byt?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Váš problém ´řeší´ dvě ustanovení občanského zákoníku (viz níže), ze kterých vyplývá, že OBA DVA MÁTE STEJNÁ PRÁVA a pokud se nedohodnete, musí jeden z vás podat návrh soudu...

§ 703/2 občanského zákoníku
Vznikne-li jen jednomu z manželů za trvání manželství právo na uzavření smlouvy o nájmu družstevního bytu, vznikne se společným nájmem bytu manžely i společné členství manželů v družstvu; z tohoto členství jsou oba manželé oprávněni a povinni společně a nerozdílně.

§ 705/2, druhá věta:
V ostatních případech společného nájmu družstevního bytu ROZHODNE SOUD, nedohodnou-li se rozvedení manželé, na návrh jednoho z nich o zrušení tohoto práva, jakož i o tom, kdo z nich bude jako člen družstva dále nájemcem bytu; tím zanikne i společné členství rozvedených manželů v družstvu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Domnívám se že ty samé jako vy. vše co se nabyde v manželství je obou.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.