druzstevni byt

chci se rozvest clenem druzstva sem se stal 21:12:1981 Aclensky podil sem zaplatil 4.1.1982 cim mi vzniklo pravo na prideleni druzstevniho bytu ten mi byl pridelen 26.11.1984 ale ozenil sem se 18.8.1984 tedy o tri mesice spis nez sem byt dostal ma menzelka narok na nejake vyrovnani byt je stale druzstevni a manzelka neni clenem druzstva

Odpovědi
standa

Manželka NEMÁ NÁROK na vypořádání jejího vztahu k družstevnímu bytu, a to z prostého důvodu není členem BD, resp. Vy jste členství v BD nabyl před vstupem do manželství.

Je sice ve stejném postavení (jako vy) tedy NÁJEMCE vůči bytovému družstvu, ale „členský podíl“, v tomto případě nevstupuje do SJM (společného jmění manželů).

Dále doporučuji ke shlédnutí odpověď na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/druzstevni-byt-po-rozvodu